LISTOPADOWE ZAPUSTY... TURONIE WYSZŁY Z JASKIŃ...

LISTOPADOWE ZAPUSTY... TURONIE WYSZŁY Z JASKIŃ...
ePub czas dodania: 2013:10:30 08:10 komentarzy 0
Po czym poznać, że zbliża się 1 listopada...ano po tym, że jakiś tydzień przed wychodzą wszelakiej maści ”kolędnicy”, żeby “zbawiać” katolików...

Święto Wszystkich Świętych...niektórzy błędnie nazywają Świętem Zmarłych...fakt, święci też są zmarłymi, lecz są już tymi, którzy narodzili się do Życia...swoim doczesnym życiem dawali świadectwo, że Bóg jest i jest ich Stwórcą.


 

Jest to święto radosne, bo przecież świadczy o Tych, którzy widzą już Boga twarzą w twarz, więc trzeba się w to święto radować...dzień po jest dniem zadusznym, kiedy faktycznie wspominamy swoich bliskich, którzy zmarli, a jeszcze może nie są w pełni w jedności z Bogiem...nasza modlitwa za nich jest nieoceniona.


 

Natomiast jak zwykle, przynajmniej na NE, nie wiem jak jest na innych portalach...łażą wszelakiej maści Turonie, którzy kłapią swoimi paszczękami, jak to katolicy są w błędzie i jak oni chętnie by im pomogli otrząsnąć się z błędów...

Turoń Objazdowy Pierwszolistopadowy będzie ci wpierał, że przodkowie są w każdym starym spróchniałym drzewie, będą ci sugerować, że twoi przodkowie są w “wiatru w polu”, w kosmosie ...wszędzie, ale nie tam gdzie stworzenie wraca do Stwórcy.


 

Będą ci wpierać bajki o reinkarnacjach, że duchy przodków wcielały się w zwierzęta i nawet potrafiły “wygarnąć” gospodarzowi jak dla zwierząt był nie dobry, że duchy przodków wcielały się w małe dzieci, że dziecko nowonarodzone może nie mieć duszy, wtedy jest ułomne..., że to bociany sprowadzają dusze zmarłych, do ciał nowonarodzonych dzieci...Turonie potrafią przekonywać do bólu, byle by ci katoliku szczęka opadła z tych rewelacji, żebyś odwrócił się od praktyk tysiącletniej wiary Ojców, a nawiązał kontakt z siłami natury, które są “zbawienne” dla człowieka...a ja pytam... kto stworzył naturę ??

Jak to żal patrzeć, że dorośli ludzie bawią się w jakieś rytuały, które wyglądają bardziej jak ludzka tragikomedia, która nie przynosi nic tylko może dreszczyk emocji zrodzony z wiary w to, że jakiś śmieszny obrzędzik daje nam moc ...to ja się znów pytam, dlaczego Turonie nie lewitują ???


 

Co Turonie mogą ci “podarować” katoliku...nic, co mogłoby przynieść ci korzyść na duszy, a wręcz przeciwnie, mogą przyczynić się do tego, że i ciało, a bardziej duszę zabiją w tobie.


 

Inny rodzaj Turoniów, będzie ci wtykał, że odwiedzająsz miejsce pochówku twoich bliskich tylko po to by się pokazać w najlepszych ciuchach, ale skoro jest święto, to chyba należałoby się ubrać w najlepsze rzeczy, które się ma ...co w tym dziwnego...nie wyobrażam sobie siebie w ubranym worze jutowym, przepasanym sznurem od żelazka...:)


 

Odwiedzając miejsce pochówku oddajesz modlitwę w intencji twojego bliskiego...tutaj na ziemi możesz mu pomóc...modlitwą, jałmużną i postem...

A Turonie poklapią, poklapią i pójdą, bo taka jest natura Turonia...

pl.wikipedia.org/wiki/Turoń


 

licznik: 2488 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze