MODA NA KURNIK...(odc.21)

MODA NA KURNIK...(odc.21)
ePub czas dodania: 2014:02:02 21:02 komentarzy 0
Po okresie marazmu w Nowym Kurniku, życie teraz nabrało tempa...a plany są dalekosiężne...

Wizja Koguta Dyrektora o przyszłości Nowego Kurnika wykrystalizowała się...prawie wszystkie Kuraki już wiedzą, że Nowy Kurnik ma być tak potężny i tak bogaty, jak Kurnik Koguta Caringtona w serialu Dróbnastia. Nowy Kurnik ma niedługo zostać Wielkim Centrum Medialnym, gdyż jak wiadomo w całym Gospodarstwie, zbliżają się wybory do parlamentu w Kołchozie Wszystkich Gospodarstw ...zwanym potocznie Eurokurnikiem. Koguty nominaty już są podobno typowane, w przepastnych kuluarach Nowego Kurnika są już przygotowywani drobiowi pomazańcy, ale jeden problem nie daje spać Kogutowi Dyrektorowi...to kilka Kogutów, które wyraźnie stają się cenzorami i krytykami Kogutów Pomazańców. Na tą okoliczność pojawiły się w Kurniku sztuczne Kuraki ...czyli sztuczna drobiowa inteligencja, nazywana przez złośliwe Koguty Koko-botami.

Każdy Kurak może sobie stworzyć własnego Koko-bota i tworzyć na swojej grzędzie wspaniałe dyskusje na tematy wszelakiej maści...od czubienia, do jedzenia. Od dawna podejrzewany był o to Kogut Rasy Lipskiej, za którym podążał Kogut Szpieg z krainy deszczowców, który śledził każdy ruch jego Koko-bota.


 

Pomimo, że wolność piania dla Kogutów jest ustawowo zagwarantowane przez dyrekcję Nowego Kurnika, to jednak sankcje dla Kogutów i Kur za przemyt do Kurnika czosnku są bardzo ostre. Przypomnijmy, że zakaz używania czosnku w Kurniku jest od dosyć dawna, a obowiązkowe jest regularne stosowanie testów na koszerność.


 

Kogut Rasy Lipskiej od dawna był, podejrzewany o czosnkową kontrabandę, którą wytropił nieustraszony Kogut Strażnik Kurnika ...Kogut Spiryto.

Któregoś pięknego dnia Kogut Rasy Lipskiej zniknął, zniknęła też jego grzęda...złośliwe Koguty spekulowały, że został wywieziony do tajnej bazy Guano-tanamo, gdzie Koguty poddawane są torturom...(wyrywanie piór, naciąganie grzebienia, obcinanie pazurów)...ale jednak dał o sobie znać, że żyje, tylko nie zna kodów do drzwi Kurnika...do tej pory chodzi kanałami wentylacyjnymi i czasem pojawia się i znika, przy wyraźnym zgrzytaniu dziobów dyrekcji kurnika.


 

Kogut Rendżer widząc co się święci sam postanowił zniknąć i powrócić w przebraniu Koguta Kodżaka...może przebranie jest dosyć fachowe, ale zdradziło go dosyć charakterystyczne pianie...typowe dla Kogutów z charakterystycznymi, haczykowatymi dziobami.


 

Został też zniknięty Kogut Jaz, któremu też zostały zmienione kody do Kurnika i został uznany za Koguta 5x nongrata...za całokształt. Wytropił go oczywiście nieustraszony Kogut Dżejms Spiryto 007 w Naszych Kurnikach, gdzie Kogutem Dyrektorem jest Kogut Rwalski...Kogut Dżejms Spiryto 007 zapiał tam 5 razy, za co został wyrzucony, a w drzwiach został mu przytrzaśnięty ogon i zostało tam pięć najpiekniejszych piór z jego kupra...to zemsta za te pięć piań, które dokonał w akcie desperacji Kogut Spiryto...w zasadzie to świadczy o wielkim heroiźmie...wszak wiadomo nie od dziś, że w Naszych Kurnikach unosi się duch “Starszych Kogutów”...


 

Zgrzytanie dziobów dyrekcji Kurnika wywołuje też Kogut Żorż, który codzienie rano pieje na jakiej pozycji w rankingach Kurnikosfery znajduje się Nowy Kurnik...podobno w marcu ma osiągnąć okrągłą, dziesięciotysięczną pozycję.

Kogut Żorż ma jednak wiele pomysłów, jak ubogacić życie w Nowym Kurniku...tylko nikt nie chce go słuchać, a pomysły są niczego sobie...

Kogut Żorż proponuje, aby Telewizja Gospodarska Koguta Gienka przestała kręcić reportaże o spożywaniu wieprzków od Koguta Witaszka, a także przestała kręcić spoty z Dożynek w Zakurniczu Dolnym, a zajęła się serialami, które cieszyłyby się wielką popularnością w Gospodarstwie.

Proponuje nakręcić serial “Moda na Kurnik”, gdzie będzie przedstawiony sielankowy żywot Kogutów i Kur pławiących się w ciepłych basenach i zażywających życia.

W 56 odcinku proponuje, aby Kogut Wójt poddał się ekstrakcji kogucich klejnotów rodowych i koniecznie stał się Kurą i obowiązkowo żeby zniósł Kogutowi Spirytowi jaja...oczywiście w myśl wdrażania Cywilizacji Drobiowej. CDN*


 

*wszystkie postacie są fikcyjne...

 


 

 

licznik: 4311 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze