DUSZPASTERSTWO PRZEDSIĘBIORCÓW I PRACODAWCÓW "TALENT"

DUSZPASTERSTWO PRZEDSIĘBIORCÓW I PRACODAWCÓW "TALENT"
ePub czas dodania: 2013:05:30 20:34 komentarzy 0
Jesteś przedsiębiorcą i pracodawcą ?...Chcesz prowadzić swoją firmę w sposób etyczny?...Chcesz traktować swoich pracowników jak swoich bliźnich ? Ten post jest dla Ciebie...

 

Z racji tego, że jestem przedsiębiorcą i należę do Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców “Talent” jestem zobligowany do tego, aby zaprezentować naszą wspólnotę. Duszpasterstwo “Talent” zrzesza przedsiębiorców i pracodawców, którzy chcą prowadzić swoje firmy w sposób uczciwy i zgodny z etyką chrześcijańską.
Początki

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” prowadzone jest przez Księży Sercanów. Nawiązuje do nowatorskiej działalności na tym polu ich założyciela ks. Leona Dehona (1843-1925). Pierwsze spotkanie, z inicjatywy pana Marka Świeżego, odbyło się w grudniu 1999 r.Więcej o początkach...

http://www.duszpasterstwotalent.pl/poczatki-duszpasterstwa-przedsiebiorcow/
Adresaci

Naszą ofertę kierujemy do osób odpowiedzialnych za kształt życia gospodarczego w Polsce: przedsiębiorców, pracodawców, prowadzących działalność gospodarczą, menedżerów, dyrektorów, osób odpowiedzialnych za kierowanie zespołami pracowników.
Cele

Promujemy model „moralnego menedżera” – bycie chrześcijańskim przedsiębiorcą czy pracodawcą wymaga nie tylko profesjonalizmu i skuteczności, ale również określonych predyspozycji duchowych i moralnych.

Pomagamy w pogłębieniu życia duchowego przez uczestnictwo w modlitwie i refleksji nad słowem Bożym.

Szukamy odpowiedzi na pytania przedsiębiorców dotyczące etyki w biznesie.

Pogłębiamy znajomość społecznej nauki Kościoła.

Spotykamy się, by wymieniać doświadczenia.

Integrujemy środowiska chrześcijańskich przedsiębiorców.

Spotkania mają charakter duszpasterski, a zatem nie łączą się z popieraniem jakiejś partii czy stowarzyszenia; nie są też związane z organizowaniem zbiórek, nawet na najbardziej szlachetne cele.
Ludzie

Duszpasterstwo prowadzą księża sercanie: ks. Grzegorz Piątek jako koordynator oraz ks. Ryszard Krupa i ks. Przemysław Król. Spotkania współtworzą sami przedsiębiorcy oraz zaproszeni goście, którymi byli m.in.: o. Maciej Zięba, bp Antoni Dydycz i kard. Stanisław Nagy, ks. dr hab. Janusz Królikowski, prof. Anna Barcik, prof. Aniela Dylus, prof. Adam Strzembosz.
Formy działalności

Spotkania z „Talentem”. Odbywają się w w różnych miejscach Polski (Warszawa, Kraków, Lublin, Piekary Śląskie, Bielsko-Biała, Tarnów, Dębica, Sosnowiec, Kielce). Dają okazję do wysłuchania wykładów specjalistów z różnych dziedzin, dyskusji i wspólnej modlitwy.

Rekolekcje wielkopostne. Obecnie organizowane są w Gródku nad Dunajcem, Kazimierzu Dolnym i Zakopanem. Te dni szczególnego spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem trwają od piątku do niedzieli.

Warsztaty. Są promocją fachowej wiedzy, okazją do rozwoju intelektualnego. Ich specyfiką jest zaakcentowanie duchowego wymiaru życia przedsiębiorcy. Odbywają się w Zakopanem.

Rekolekcje dla małżonków. Ponieważ prowadzenie firmy wpływa na życie całej rodziny, dlatego stwarzamy małżonkom okazję do refleksji nad własnym życiem, uświadomienia sobie szans i zagrożeń. Rekolekcje organizowane są w Zakopanem.

Pielgrzymki. Odwiedziliśmy Rzym (dwukrotnie spotkaliśmy się z Janem Pawłem II i otrzymaliśmy od niego błogosławieństwo), Fatimę, Ziemię Świętą. W Polsce co roku 1. maja pielgrzymujemy do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
Spotkania w krakowskich Łagiewnikach.
W rocznicę utworzenia duszpasterstwa pielgrzymujemy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, by podziękować Bogu za opiekę. Po wspólnej Eucharystii gromadzimy się na sesji naukowej.

Rajdy turystyczne. Życie przedsiębiorcy to nie tylko praca. Dajemy okazję również do wypoczynku i integracji.

Spotkania mają charakter otwarty tzn. mogą w nich brać udział wszyscy zainteresowani. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego uczestnictwa. Opłaty uczestników pokrywają koszty organizacyjne, duszpasterstwo rozwija się dzięki dobrowolnym ofiarom.

http://www.duszpasterstwotalent.pl/

 

 

 

 

 

licznik: 4385 + 2 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
do Freedoma 0|0
..jeśli by się wgłębić w tematykę polskiej przedsiębiorczości, to naprawdę jest wielu uczciwych, bożych przedsiębiorców...ostatnio sprządzaliśmy listę przedsiebiorców solidnych i wartych polecenia, taka baza danych uczciwych przedsiębiorców może w niedługim czasie być popularna, bo każdy szuka jednak uczciwych wykonawców...byłby to krok w stronę wypieprzenia z rynku partaczy, naciągaczy i pospolitych oszustów...
2013-05-30 20:39
# @trybeus 2013-05-30 20:39 0|0
To bardzo wartosciowa informacja.
2013-05-30 21:07
# @InaMina 2013-05-30 21:07 0|0
..cześć Ina ..taką bazę niezwłocznie udostepnie, jesli będzie już gotowa ...pozdrawiam niepoprawnie
2013-05-30 21:37
# @trybeus 2013-05-30 21:37 0|0
Myślę, że to jest dobry pomysł. Ja również mam ich kilka. W razie czego można by było nawet zrobić specjalistyczną funkcjonalność pod tym kątem, tyle że wtedy by to stało na innej domenie rzecz jasna. To co jest istotne, to musimy promować szczególnie to co jest wartościowe i nasze. Niestety na górze działa inna szajka, pewna sitwa, która raczej nie ma nic wspólnego z dobrymi wartościami, z dobrem naszego narodu itp. Dlatego tym bardziej powinniśmy się jednoczyć, zwierać szeregi, wzajemnie wspierać, bo w grupie mamy większą siłę.
2013-05-30 23:54
# @Obsługa techniczna 2013-05-30 23:54 0|0
No i jeszcze jedna sprawa związana z uczciwością... Kwestia podatków. Uważam, że dla każdego chrześcijanina to uczciwość, rzetelność i sumienność naszych rządzących powinna być wzorem do naśladowania w płaceniu podatków - w tej kwestii powinniśmy się wzorować ich rzetelnością. (Proszę spojrzeć jak ja to ująłem - nie złamałem prawa związanego z wzywaniem do niepłacenia podatków - bo przecież jacy to uczciwi nasi rządzący są, to chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć). A tak na poważnie, to cały czas podtrzymują swoje stanowisko, o którym pisałem w artykule "podatki - dwie wizje, dwie skrajności". Tak się składa, że one nie służą naszemu dobru, tylko rozkradaniu przez mafie, idą na mordowanie ludzi w Afganistanie itp. To właśnie ich zdzieranie oziębia gospodarkę, spowalnia jej rozwój, powoduje upadek przedsiębiorstw, rozwala koniunkturę itp. Pieniądz powinien być u ludzi. Jak ktoś zamiast płacić podatek dla złodziejaszków, przeznaczyłby te pieniądze na zakup jakiś towarów, to być może dzięki temu przedsiębiorca by nie splajtował, miałby pieniądze na to, aby zapłacić pracownikom kupić coś u kogoś innego przedsiębiorcy... Niestety wg mnie nasi bandyci doskonale o tym wiedzą, że ich podwyższanie służy nie ratowaniu budżetu, ale temu, żeby rozpieprzyć to wszystko do reszty.
2013-05-31 00:53
# @Obsługa techniczna 2013-05-31 00:53 0|0
...no właśnie ...podatki...czy Cezar, będąc złodziejem ma prawo do podatków...a czy ja mając wybór, czy kupić dziecku jeść, albo "uczciwie" zapłacić podatek, to czy jak dam dziecku jeść będę nieuczciwy...temat podatków to temat tabu..warta byłaby dyskusja na ten temat...w duszpasterstwie jeszcze nie poruszyłem tego tematu, ale zbieram się , aby w końcu określić słowo uczciwość w tym względzie ...pozdrawiam niepoprawnie
2013-05-31 09:27
# @trybeus 2013-05-31 09:27 0|0
Podatki są ważne i dobre i oczywiście trzeba płacić o ile służą dobremu. Jeśli natomiast służą one temu, aby celowo rozwalić gospodarkę (a coraz bardziej odnoszę takie wrażenie), to wydaje mi się, że musimy się bronić przed bandytami. Takie jest moje zdanie.
2013-05-31 13:44