BORELIOZA ..MALARIA PÓŁNOCY

BORELIOZA ..MALARIA PÓŁNOCY
ePub czas dodania: 2013:02:26 23:02 komentarzy 0
Borelioza, choroba z Lyme...wyjątkowo perfidny sadysta ...strzeżcie się ...

Nie będzie to post naukowy o boreliozie, ale opis naszego zmagania z tą chorobą w naszej rodzinie. Choroba dotknęła moją żonę. Jest to wyjątkowo paskudna choroba, a w dodatku leczenie w Polsce jest traktowane z wyjątkowo perfidnym olewaniem tematu. W Polsce najbardziej popularnym „leczeniem” boreliozy jest kilkutygodniowa, (najczęściej czterotygodniowa) kuracja antybiotykowa często w szpitalu. Niestety, krętki borelii w ten sposób uodparniają się tworząc wokół siebie otorbienia i mogą w ten sposób przetrwać bez odżywiania się bardzo długi okres czasu. Dobra, to tytułem wstepu...ale od początku.

Żonę ukąsił kleszcz około trzech lat temu, a że moja żona była wyjątkowo uczulona na temat boreliozy, kazała sobie przepisac lekarzowi antybiotyk w celu osłonowym po ukąszeniu.Często po ukąszeniu występuje rumień, co jest objawem infekcji...

...moja żona nie miała, więc nasza czujność niejako została uśpiona. Po jakimś czasie jednak pojawiły sie zawroty głowy, drętwienie kończyn i ogólne przewlekłe zmęczenie z trudnościami koncentracji. Po pewnym czasie postanowiliśmy zrobić test w kierunku boreliozy. Zrobiliśmy test ELISA, lekarz inernista uspokoił nas, że żona napewno boreliozy nie ma. Niestety drętwienie kończyn i bardzo nieprzyjemne zawroty głowy nasilały się ..zrobiliśmy drugi test droższy, ok. 200 pln, test Western-blot, który jednoznacznie też nie potwierdził choroby.Tutaj link do strony na temat diagnozowania boreliozy:

http://borelioza.info.pl/diagnostyka.html

Następnie trafiliśmy na bardzo miłą panią doktor neurolog, która zdecydowała, że żona musi przejść podstawowe badania diagnostyczne i skierowała żonę na oddział neurologiczny, gdzie także robiono badania w kierunku stwardnienia rozsianego. Dzięki Bogu stwardnienie rozsiane wykluczono, lecz stwierdzono uszkodzenia nerwów. Uszkodzenia te spowodowały krętki boreli, które niszczą ośrodkowy układ nerwowy...jest to neuroborelioza...najbardziej perfidny przypadek boreliozy...występuje też borelioza atakująca stawy, która przypomina reumatoidalne zapalenie stawów.

I tu chciałbym ostrzec przed różnymi klinikami, które chętnie się reklamują, że w pełni leczą boreliozę. Trafiliśmy do pięknej kliniki w Krakowie (nazwy nie podam, ze względu na możliwe pozwy...chyba, że na PW), gdzie zaraz się nami zajęli...na pytanie, czy skutecznie leczą boreliozę, odpowiedzieli, że... ależ oczywiście...lecz po wstępnej wizycie lekarskiej rozeznaliśmy sie, że oni nam chcą wcisnąć tzw. ozonowanie krwi, czyli taki pic na wodę, ale bardzo drogi ...180 pln jedno ozonowanie, a trzeba wziąść 10 serii. Ozonowanie polega na pobraniu krwi i wstrzyknięciu ozonu i po jakimś czasie podanie tej krwi do organizmu, terapia ta ma właściwości odgrzybiające i bakteriobójcze, lecz niestety nie leczy boleriozy, nie dajcie się na to nabrać.

Dowiedzieliśmy się o amerykańskiej metodzie leczenia boreliozy ILADS, którą to metodą leczy pani doktor Beata Kowalska- Werbowy z Krakowa, do której bardzo ciężko się dostać przez to, że leczy ona pacjentów z całej Polski. Sama chorowała i wyleczyła sie tą metodą. Jest to leczenie, które trwa optymistycznie rzecz przyjąć... rok, a spotykaliśmy osoby, które leczyły się do pięciu lat. Jest to metoda skuteczna, choć niektórzy lekarze drwią sobie z tej metody (niektórzy nawet posuwają sie do stwierdzeń, ze lekarze leczący tą metodą powinni trafić do więzienia). Jest to krzywdzące i aroganckie stwierdzenie, ponieważ leczenie tą metodą jest bardzo skuteczne, o czym przekonaliśmy się siedząc czasami długie godziny w poczekalni i wymieniając informacje pomiędzy pacjentami.Zanim podejmie się leczenie, trzeba wpierw zrobić badanie na koinfekcje, które to badanie można zrobić w Poznaniu (można wysłać próbkę krwi pobranej w gabinecie)...koszt badania ok 800 pln.

Leczenie to mniej więcej wygląda tak, że stosuje się trzy lub nawet cztery antybiotyki, jest to bardzo obciżąjące organizm, dlatego trzeba robić badania co miesiąc i brać suplementy osłonowe, oraz suplementy przeciwgrzybiczne, a także duże ilości probiotyków. Oczywiście trzeba stosować ścisłą dietę, pokrótce tylko określę jaka dieta...nie wolno jeść nic pszenicznego , chleb tylko żytni bez drożdży , na naturalnym zakwasie (dzięki Bogu nasza piekarnia zgodziła się piec taki chleb), żadnych owoców, nie daj Boże ani deka cukru, wędliny można tylko suche, żadnych konserw..jesli ktoś będzie chciał coś więcej info, to będę odpowiadał w komentarzach w miarę możliwości Koszt miesięczny leczenia to jakieś od 700 do 1200 pln...nie jest to tanie leczenie i dlatego szlag mnie trafia, ż jest taka zmowa milczenia w Polsce na temat boreliozy..leki nie są refundowane, dlatego na tej chorobie zarabiają głównie koncerny farmaceutyczne, ale także nasze “przyjazne państwo”.

Najgorsze jest to, że zauważyliśmy z żoną, że leki przeciwgrzybiczne, zwłaszcza jeden skuteczny specyfik tzn. Candida Clear nie jest dostępny już od tamtego roku.

W skład tego suplementu wchodzi dzikie oregano, które ma bardzo silne właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe, przeciw bakteryjne. Czy to jest nastepny krok, by wykończyć ludzi? Chcę tutaj powiązać temat leków przeciwgrzybicznych z notką blogera Koolarta (link )

http://blogrysunkowy.neon24.pl/post/86442,rak-czy-grzyb

w której jest wyjaśnione, że raka powoduje grzyb Candida...wycofywanie tego rodzaju leków spowoduje prawdziwy armagedon w leczeniu.Najbardziej denerwuje mnie zlewanie tematu przez lekarzy i farmaceutów...naprawdę proszę mi uwierzyć, sprawa boreliozy jest w Polsce tematem tabu, ale i zwyklą znieczulicą ..jest przyzwolenie na wielkie cierpienie ludzi chorych na boreliozę i perfidne drenowanie ich kieszeni.

Jeśli komuś pomogłem w tym moim poście to chwała Panu ..powtarzam jeszce raz nie jest to fachowe omówienie tematu leczenia, tylko mój post autorski dotyczacy naszego zmagania z bardzo wredną chorobą.... malarią północy. Jeśli ktoś będzie jeszcze chciał jakichś praktycznych informacji , to o ile będę mógł, to chętnie odpowiem ... .


 


 

 

Tagi

borelioza
licznik: 4655 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze